Local Sports Scores

Saturday, January 25

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Springfield 53-46

Bryan d. Fairview 51-31

Delphos Jefferson d. Ayersville 64-57

Edon d. Edgerton 34-32

Hicksville d. Fayette 61-37

Miller City d. Holgate 66-50

Paulding d. Montpelier 59-41

Tinora d. Hilltop 54-20

Continental d. North Central 62-57

Delta d. Otsego 48-27

Liberty Center d. Pettisville 54-47

Patrick Henry d. McComb 40-36

Rossford d. Wauseon 59-56

Kalida d. Leipsic 57-35

GIRLS BASKETBALL

Fairview d. Defiance 47-37

McComb d. Holgate 57-42

Kalida d. Miller City 44-37

Edon d. MVCD 45-25

Evergreen d. Eastwood 88-70

Ottawa Glandorf d. Delta 52-29

Ottoville d. Delphos Jefferson 49-35

Friday, January 24

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Bath 68-47

Antwerp d. Hicksville 43-34

Edgerton d. Ayersville 49-36

Tinora d. Holgate 40-23

Wayne Trace d. Fairview 66-44

Ottawa Glandorf d. Celina 84-40

Fayette d. Montpelier 49-42

North Central d. Stryker 58-46

Pettisville d. Hilltop 55-27

Southview d. Napoleon 51-35

Ottoville d. Ft. Jennings 70-27

Delphos Jefferson d. Paulding 52-29

Archbold d. Bryan 43-27

Evergreen d. Delta 63-25

Swanton d. Patrick Henry 35-30 (OT)

Wauseon d. Liberty Center 58-41

GIRLS BASKETBALL

Napoleon d. Southview 46-33

WRESTLING

Napoleon d. Defiance 43-34

Thursday, January 23

GIRLS BASKETBALL

Bath d. Defiance 39-32

Ottawa Glandorf d. Celina 66-19

Antwerp d. Hicksville 30-23

Edgerton d. Ayersville 61-52

Tinora d. Holgate 44-34

Wayne Trace d. Fairview 53-45

Paulding d. Delphos Jefferson 55-54

Montpelier d. Fayette 43-27

Pettisville d. Hilltop 32-26

Stryker d. North Central 40-33

Ottoville d. Ft. Jennings 47-36

Bryan d. Archbold 41-22

Delta d. Evergreen 46-40

Swanton d. Patrick Henry 58-49

Wauseon d. Liberty Center 41-32

WRESTLING

Defiance d. Bath 54-18

BOWLING

boys: Defiance d. Bryan 2682-2602

girls: Bryan d. Defiance 2554-1940

Tuesday, January 21

BOYS BASKETBALL

Leipsic d. Holgate 56-48

Columbus Grove d. Bath 82-62

Evergreen d. Lenawee Christian 74-56

Fayette d. Swanton 52-37

Kalida d. Van Wert 60-29

Ottawa Hills d. Delta 65-45

GIRLS BASKETBALL

Continental d. Antwerp 48-47

Hicksville d. Montpelier 55-44

Paulding d. Tinora 55-43

Stryker d. Edgerton 44-42

Wayne Trace d. Delphos Jefferson 49-34

MVCD d. North Central 34-33

Ottawa Glandorf d. Ottoville 54-36

Patrick Henry d. Miller City 47-46

Wauseon d. Pettisville 49-24

SWIMMING

boys: Van Wert d. Defiance 73-58

girls: Van Wert d. Defiance 81-51

Monday, January 20

GIRLS BASKETBALL

Swanton d. Defiance 59-42

Fairview d. Edon 55-39

Kalida d. Ayersville 55-28

Columbus Grove d. Ft. Jennings 78-47

Crestview d. Van Wert 54-33

Fayette d. Liberty Center 60-51

North Central d. Cardinal Stritch 43-23

Saturday, January 18

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Fairview 49-34

Antwerp d. Lincolnview 72-44

Ayersville d. Paulding 38-37

Edgerton d. Montpelier 45-34

Tinora d. Stryker 48-41

Wayne Trace d. Ft. Jennings 72-43

Leipsic d. Patrick Henry 58-33

Liberty Center d. Otsego 53-30

Miller City d. Lima Temple Christian 80-40

Ottawa Glandorf d. Lima Sr. 63-61

Waueon d. Northview 71-62 (OT)

Columbus Grove d. Kalida 36-23

GIRLS BASKETBALL

Napoleon d. Western Reserve 72-31

Columbus Grove d. Miller City 56-36

Leipsic d. Continental 44-30

Friday, January 17

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Elida 64-32

Ottawa Glandorf d. Van Wert 73-52

Paulding d. Allen East 47-45

Columbus Grove d. Spencerville 71-43

Continental d. Ft. Jennings 53-36

Ottoville d. Miller City 57-42

Archbold d. Patrick Henry 44-26

Evergreen d. Swanton 58-38

Liberty Center d. Delta 59-44

Wauseon d. Bryan 63-46

GIRLS BASKETBALL

Ayersville d. Antwerp 38-34

Fairview d. Holgate 51-21

Hicksville d. Tinora 34-31

Wayne Trace d. Edgerton 59-27

Fayette d. Edon 33-32

Montpelier d. North Central 53-33

Stryker d. Pettisville 46-34

Thursday, January 16

BOYS BASKETBALL

Antwerp d. Ayersville 70-39

Wayne Trace d. Edgerton 41-27

Fairview d. Holgate 57-35

Tinora d. Hicksville 40-32

Bowling Green d. Napoleon 53-43

Edon d. Fayette 46-27

Montpelier d. North Central 61-55

Pettisville d. Stryker

GIRLS BASKETBALL

Elida d. Defiance 44-36

Ottawa Glandorf d. Van Wert 42-29

Paulding d. Allen East 45-28

Columbus Grove d. SPencerville 46-38

Napoleon d. Bowling Green 65-18

Continental d. Ft. Jennings 62-47

Archbold d. Patrick Henry 55-42

Delta d. Liberty Center 53-45

Swanton d. Evergreen 46-45

Wauseon d. Bryan 60-49 (OT)

WRESTLING

Defiance d. Elida 51-21

BOWLING

Boys: Defiance d. Elida 2732-2493

Girls: Defiance d. Elida 2082-1868

Tuesday, January 14

BOYS BASKETBALL

Wauseon d. Perrysburg 50-39

Bluffton d. Leipsic 70-63

Miller City d. Patrick Henry 42-31

GIRLS BASKETBALL

Kalida d. Tinora 46-22

Fayette d. Hicksville 38-35

Edgerton d. North Central 58-32

Antwerp d. Lincolnview 47-38

Fairview d. Hilltop 76-27

Bryan d. Pettisville 48-22

Liberty Center d. Montpelier 60-31

Archbold d. Stryker 64-25

Napoleon d. Springfield 44-25

Paulding d. Van Wert 56-49

Ottoville d. Pandora Gilboa 87-34

Coldwater d. Crestview 39-38 (OT)

Liberty Benton d. Columbus Grove 56-27

McComb d. Miller City 49-40

Monday, January 13

GIRLS BASKETBALL

Paulding d. Ayersville 57-44

Wayne Trace d. Lima C.C. 55-30

Saturday, January 11

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Wauseon 32-29

Fairview d. Paulding 50-45

Antwerp d. North Central 77-43

Ayersville d. Continental 49-40

Kalida d. Tinora 53-28

Edgerton d. Pettisville 52-38

Hicksville d. Hilltop 65-36

Wayne Trace d. Delphos Jefferson 56-49

Delaware Hayes d. Archbold 48-45

Bryan d. Northview 53-42

Delta d. Stryker 60-52 (2OT)

North Baltimore d. Patrick Henry 46-40

Liberty Center d. Elmwood 75-67

Ottawa Hills d. Swanton 31-19

Ottawa Glandorf d. Findlay 61-57

Columbus Grove d. Leipsic 71-61

Bluffton d. Ft. Jennings 47-25

Miller City d. Lincolnview 64-51

Ottoville d. Pandora Gilboa 57-34

GIRLS BASKETBALL

Antwerp d. North Central 51-27

Delta d. Stryker 57-33

Swanton d. Fayette 38-19

Ottawa Glandorf d. Fort Recovery 54-41

Friday, January 10

BOYS BASKETBALL

Kenton d. Defiance 48-39

Bluffton d. Paulding 63-48

Napoleon d. Maumee 51-49

Columbus Grove d. Lincolnview 70-45

Miller City d. Continental 59-37

Kalida d. Ft. Jennings 39-21

GIRLS BASKETBALL

Wayne Trace d. Antwerp 61-32

Ayersville d. Tinora 54-45

Fairview d. Edgerton 59-35

Hicksville d. Holgate 31-29

Wauseon d. Archbold 48-45

Bryan d. Swanton 57-42

Delta d. Patrick Henry 42-25

Evergreen d. Liebrty Center 39-32

Napoleon d. Maumee 67-25

Edon d. North Central 45-17

Montpelier d. Pettisville 47-46

Hilltop d. Stryker 44-31

Thursday, January 9

BOYS BASKETBALL

Antwerp d. Wayne Trace 60-53

Tinora d. Ayersville 40-37 (OT)

Fairview d. Edgerton 38-34

Hicksville d. Holgate 52-27

Archbold d. Wauseon 38-32 (OT)

Bryan d. Swanton 50-34

Delta d. Patrick Henry 42-34

Evergreen d. Liberty Center 60-47

Edon d. North Central 50-44

Pettisville d. Montpelier 42-31

Stryker d. Hilltop 66-33

GIRLS BASKETBALL

Defiance d. Kenton 56-54 (OT)

Ottawa Glandorf d. Bath 44-36

Paulding d. Bluffton 62-46

Ottoville d. Continental 47-45

Columbus Grove d. Lincolnview 52-26

Liberty Benton d. Kalida 39-32

BOWLING

Boys: Defiance d. Kenton 2829-2577

Girls: Kenton d. Defiance 1976-1965

SWIMMING

Boys: Defiance d. Ayersville 82-26

Girls: Ayersville d. Defiance 48-46

WRESTLING

Defaince d. Kenton 53-24

Tuesday, January 7

BOYS BASKETBALL

Anthony Wayne d. Napoleon 65-47

GIRLS BASKETBALL

Wauseon d. Defiance 38-29

Stryker d. Tinora 36-30

Woodlan, Ind. d. Antwerp 30-28

Archbold d. Holgate 49-25

Paulding d. Delphos St. John's 54-51

Napoleon d. Bryan 58-36

Edgerton d. Evergreen 49-44

Leipsic d. Patrick Henry 55-48

Montpelier d. Hilltop 65-55

North Central d. Fayette 45-28

Edon d. Pettisville 39-23

Miller City d. Delphos Jefferson 50-43

Kalida d. Lincolnview 52-40

Bath d. Ottoville 57-27

WRESTLING

Fairview d. Ayersville 37-33

Fairview d. Edgerton 48-29

Ayersville d. Edgerton 46-30

Wayne Trace d. Hicksville 63-6

Tinora d. Hicksville 72-12

To submit scores, please email Adam Gubernath.

Monday, January 6

BOYS BASKETBALL

Ayersville d. Patrick Henry 58-55

BOWLING

boys:

Napoleon d. Springfield 2302-1983

Bryan d. Delta 2007-1603

Tinora d. Wauseon 2099-2074

Patrick Henry d. Swanton 2288-2215

girls:

Napoleon d. Springfield 2354-1453

Bryan d. Delta 2178-1590

Wauseon d. Tinora 1795-1528

Swanton d. Patrick Henry 2250-1832

Saturday, January 4

BOYS BASKETBALL

Defiance d. Napoleon 51-30

Archbold d. Fairview 46-27

Crestview d. Tinora 52-48

Wayne Trace d. Arlington 67-52

Evergreen d. Edgerton 49-46 (OT)

Holgate d. North Baltimore 56-45

Bryan d. Celina 50-26

Lake d. Delta 52-44

Liberty Center d. Maumee 65-42

Van Buren d. Patrick Henry 47-30

Otsego d. Swanton 52-49

Anthony Wayne d. Wauseon 65-58

Ottawa Glandorf d. Bluffton 47-41

Pettisville d. Edon 37-28

Fayette d. North Central 53-21

Montpelier d. Hilltop 55-43

Columbus Grove d. Ft. Jennings 83-44

Leipsic d. Continental 62-42

Miller City d. Pandora Gilboa 58-34

Ottoville d. Minster 50-37

GIRLS BASKETBALL

Fayette d. Ayersville 32-23

Montpelier d. Edgerton 57-56

North Baltimore d. North Central 37-34

Columbus Grove d. Ottoville 38-32

Ottawa Glandorf d. Lima Sr. 58-38

Friday, January 3

BOYS BASKETBALL

Bryan d. Bath 59-46

Northview d. Napoleon 59-51

Ottawa Glandorf d. Cols. Africentric 94-64

Kalida d. Crestview 46-32

North Central d. Morenci, Mich. 49-34

Leipsic d. Pandora Gilboa 69-43

GIRLS BASKETBALL

Ayersville d. Hicksville 46-44

Wayne Trace d. Tinora 61-31

Fairview d. Antwerp 50-35

Holgate d. Edgerton 33-31

Archbold d. Swanton 48-41

Bryan d. Evergreen 54-47

Delta d. Wauseon 37-34

Patrick Henry d. Liberty Center 47-45

Napoleon d. Northview 44-29

Stryker d. Montpelier 37-33

Edon d. Hilltop 39-28

Fayette d. Pettisville 43-31

Miller City d. Continental 56-48 (OT)

WRESTLING

Archbold d. Defiance 49-21

To submit scores, please email Adam Gubernath.

title

Content Goes Here